Co pić, aby zdrowo żyć?

Takim właśnie rymem zaczniemy wywód na temat soków i napojów, które warto poznać, aby zadbać o własny organizm oraz o tym, które człowiek dbający o zdrowie powinien niezwłocznie odstawić. Będzie więc oczywiście zarówno o kawie, jak i zupełnie przeciwnych jej produktach, zapewniających nie tylko orzeźwienie, ale także zdrowie.

Cena to nie wszystko

Zdecydowana większość Polaków nie zwraca na co dzień uwagi na to, co pije. Nie zrozumcie mnie źle – to nie prawda, że półki z sokami w supermarketach są kompletnie bezwartościowe ze zdrowotnego i żywieniowego punktu widzenia – chodzi raczej o to, że skoro mamy do dyspozycji takie smakołyki, jak napój migdałowy, dlaczego mielibyśmy kupować colę?
Odpowiedzią będzie rzecz jasna cena. Tutaj warto jednak zastanowić się nad tym, czy faktycznie za te kilka złotych jesteśmy w stanie zaryzykować na dłuższą metę nasze zdrowie? Oczywiście ani kawa, ani cola nie zrobią nam krzywdy od razu, ale w porównaniu do napoju ryżowego albo migdałowego są one nie tyle bezwartościowe, co szkodliwe.

Dlaczego warto?

Powiedzieć, że główną zaletą zdrowych soków i napojów jest ich wartość odżywcza, to mało. Prawda jest taka, że każdy z nas podejmuje decyzje na podstawie konkretnych informacji. Sięgnijmy więc po nie: jeśli chodzi o napój migdałowy, jest on produktem w 100% pochodzenia roślinnego, który z natury cechuje się niską zawartością tłuszczy. Jest bardzo lekkostrawny, co wynika z braku laktozy i glutenu w jego składzie. Warto także wspomnieć, że jest źródłem witaminy E, która jest antyoksydantem.
Jakkolwiek znalezienie zdrowych napojów w lokalnych sklepach może nie być wcale tak proste, jakby się wydawało, nic nie stoi na przeszkodzie, by zaopatrzyć się przez Internet. W ten sposób niewątpliwie uda nam się nie tylko zaoszczędzić gotówkę, ale także nieco czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na poszukiwania interesujących nas produktów w naszej najbliższej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *